CTS Electronic Components 768143202GPTR13
768143202GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768143202GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143202GPTR13.pdf
Availability of 768143202GPTR13
QUANTITY
768143202GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143202GPTR13
Internal Part NumberEIS-768143202GPTR13
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143202GPTR13
Related Links7681432, 768143202GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143202GPTR13 Details Description
Related parts for 768143202GPTR13
IC REG CTRLR ISO PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
RES 270 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 7K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4500UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf