CTS Electronic Components 768143203GPTR13
768143203GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768143203GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 20K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143203GPTR13.pdf
Availability of 768143203GPTR13
QUANTITY
768143203GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143203GPTR13
Internal Part NumberEIS-768143203GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143203GPTR13
Related Links7681432, 768143203GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143203GPTR13 Details Description
Related parts for 768143203GPTR13
TVS DIODE 48VWM POWERMITE datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST GRN datasheet.pdf
CONN SAMTEC 20P MATNG FOR AC44XX datasheet.pdf
DIE COPALUM SEALED U/W 69066 datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3.3A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf