CTS Electronic Components 768143222GPTR13
768143222GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768143222GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143222GPTR13.pdf
Availability of 768143222GPTR13
QUANTITY
768143222GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143222GPTR13
Internal Part NumberEIS-768143222GPTR13
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143222GPTR13
Related Links7681432, 768143222GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143222GPTR13 Details Description
Related parts for 768143222GPTR13
FUSE RESETTABLE 1.5A 33V 2920 datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL D-TYPE 20-SOL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 5.8A 8TSSOP datasheet.pdf
ADHESIVE MNT CLIP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DUAL VERT PCB datasheet.pdf
FIREFLEX FIBERGLSS 2 3/8" RD 25' datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 20AWG 500' datasheet.pdf
LOGIMARK CARD NEUTRAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 330 OHM 5% 1206 datasheet.pdf