CTS Electronic Components 768143470GPTR13
768143470GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768143470GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 47 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143470GPTR13.pdf
Availability of 768143470GPTR13
QUANTITY
768143470GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143470GPTR13
Internal Part NumberEIS-768143470GPTR13
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143470GPTR13
Related Links7681434, 768143470GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143470GPTR13 Details Description
Related parts for 768143470GPTR13
CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC RTC PHANTOM PAR 28-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 133POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 72POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf