CTS Electronic Components 768143822GP
768143822GP picture photo
Mfg. Part Number
768143822GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 8.2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143822GP.pdf
Availability of 768143822GP
QUANTITY
768143822GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143822GP
Internal Part NumberEIS-768143822GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Series768
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143822GP
Related Links76814, 768143822GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143822GP Details Description
Related parts for 768143822GP
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS PIN datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 820 OHM 1% 0603 datasheet.pdf
INTERNAL LTE FPC ANT W/I-PEXCONN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1562MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RECEIVER 12CH PAR PLUG datasheet.pdf
I/O MODULE 8 DIGITAL 8 RELAY datasheet.pdf
CAP TRIM 0.8-5.5PF 750V T/H datasheet.pdf
SMA BULKHEAD JACK-AMC PLUG 50MM datasheet.pdf