CTS Electronic Components 768161122GPTR13
768161122GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768161122GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 1.2K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161122GPTR13.pdf
Availability of 768161122GPTR13
QUANTITY
768161122GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161122GPTR13
Internal Part NumberEIS-768161122GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161122GPTR13
Related Links7681611, 768161122GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161122GPTR13 Details Description
Related parts for 768161122GPTR13
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO252 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.1PF 25V 0402 datasheet.pdf
BERGSTIK 0.100" R/A TH 30GOLD datasheet.pdf
RES 604 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AMPLIMITE INS TOOL 25 POS datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 3.23"L X 3.15"W datasheet.pdf
08+08 DIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 5.1NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf