CTS Electronic Components 768161123GP
768161123GP picture photo
Mfg. Part Number
768161123GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 12K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161123GP.pdf
Availability of 768161123GP
QUANTITY
768161123GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161123GP
Internal Part NumberEIS-768161123GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76816 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package43
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161123GP
Related Links76816, 768161123GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161123GP Details Description
Related parts for 768161123GP
FIXED IND 22NH 420MA 380 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 36POS datasheet.pdf
BOARD DEMO AMP CIRC CMPA0060002 datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 14.5VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 0.024 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TNC (M) R/P CR (BELDEN 8214, datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V TO-252-3 datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf