CTS Electronic Components 768161123GPTR13
768161123GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768161123GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 12K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161123GPTR13.pdf
Availability of 768161123GPTR13
QUANTITY
768161123GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161123GPTR13
Internal Part NumberEIS-768161123GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161123GPTR13
Related Links7681611, 768161123GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161123GPTR13 Details Description
Related parts for 768161123GPTR13
IDC CABLE-ASS60A/ AE60G / ASS60A datasheet.pdf
RES SMD 26.1OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR34S/AE34M/CKR34S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED BASED BI-PIN 24V AMBER datasheet.pdf
RES 9K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf