CTS Electronic Components 768161153GPTR13
768161153GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768161153GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 15K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161153GPTR13.pdf
Availability of 768161153GPTR13
QUANTITY
768161153GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161153GPTR13
Internal Part NumberEIS-768161153GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161153GPTR13
Related Links7681611, 768161153GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161153GPTR13 Details Description
Related parts for 768161153GPTR13
PWRBLADE R/A LF RECEPT datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 8POS 5.08MM datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CPTC FUSE RESETTABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 8X datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf