CTS Electronic Components 768161181GPTR13
768161181GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768161181GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 180 OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161181GPTR13.pdf
Availability of 768161181GPTR13
QUANTITY
768161181GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161181GPTR13
Internal Part NumberEIS-768161181GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161181GPTR13
Related Links7681611, 768161181GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161181GPTR13 Details Description
Related parts for 768161181GPTR13
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
RESONATOR SAW CER 433.92MHZ SMD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-5VOUT SMD datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK PEG 2POS datasheet.pdf
RES 759 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 90POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf