CTS Electronic Components 768161471GP
768161471GP picture photo
Mfg. Part Number
768161471GP
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161471GP.pdf
Availability of 768161471GP
QUANTITY
768161471GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161471GP
Internal Part NumberEIS-768161471GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76816 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package43
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161471GP
Related Links76816, 768161471GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161471GP Details Description
Related parts for 768161471GP
CONN RECEPT 15POS SINGLE TIN datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
FILTER DIPLEX F CONN 42/54 MHZ datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 24"W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ TRPL SYNC 20QFN datasheet.pdf
Crystal 19.6608MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 1.47KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SMART PLUS B LF datasheet.pdf
2/5G WIFI BPF-BPF DIPLEXER 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf