CTS Electronic Components 768161681GPTR13
768161681GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768161681GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 680 OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161681GPTR13.pdf
Availability of 768161681GPTR13
QUANTITY
768161681GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161681GPTR13
Internal Part NumberEIS-768161681GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161681GPTR13
Related Links7681616, 768161681GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161681GPTR13 Details Description
Related parts for 768161681GPTR13
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC CLK SYNC DL VCXO PLL 32 VFQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
DIP SWITCH 2.54MM 12 POL 24V datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 14 datasheet.pdf
HALF BALL FOR PRESSURE SEAL datasheet.pdf
Z-PACK HS3 SHR ASY 10R 50P datasheet.pdf
LJT 100C 100#22D SKT RECP datasheet.pdf
150UF 25V 6,5X18MM 85C 2500H datasheet.pdf