CTS Electronic Components 768161681GPTR13
768161681GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768161681GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 680 OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161681GPTR13.pdf
Availability of 768161681GPTR13
QUANTITY
768161681GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161681GPTR13
Internal Part NumberEIS-768161681GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)