CTS Electronic Components 768161684GPTR13
768161684GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768161684GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 680K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161684GPTR13.pdf
Availability of 768161684GPTR13
QUANTITY
768161684GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161684GPTR13
Internal Part NumberEIS-768161684GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161684GPTR13
Related Links7681616, 768161684GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161684GPTR13 Details Description
Related parts for 768161684GPTR13
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 125V datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT US8 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 21C S 6" WHT JACKP NI datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf