CTS Electronic Components 768163100GPTR13
768163100GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768163100GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 16SOIC
Datasheet Download
768163100GPTR13.pdf
Availability of 768163100GPTR13
QUANTITY
768163100GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768163100GPTR13
Internal Part NumberEIS-768163100GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768163100GPTR13
Related Links7681631, 768163100GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768163100GPTR13 Details Description
Related parts for 768163100GPTR13
IC REG LDO 6V 50MA 3HSIP datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -53DB datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 2.5A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 1.18KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CURRENT LIMITER 500A 32V FAST datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
60760A101 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 27.3 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A datasheet.pdf