CTS Electronic Components 768163102GPTR13
768163102GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768163102GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768163102GPTR13.pdf
Availability of 768163102GPTR13
QUANTITY
768163102GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768163102GPTR13
Internal Part NumberEIS-768163102GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768163102GPTR13
Related Links7681631, 768163102GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768163102GPTR13 Details Description
Related parts for 768163102GPTR13
IDC CABLE - HKC50H/AE50M/HKC50H datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AC datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 2.1A 270 MOHM TH datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.390" NYLON BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.3A 220 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO-215AA datasheet.pdf
COUPLER DIRECT 800-1200MHZ datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf