CTS Electronic Components 768163150GPTR13
768163150GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768163150GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 16SOIC
Datasheet Download
768163150GPTR13.pdf
Availability of 768163150GPTR13
QUANTITY
768163150GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768163150GPTR13
Internal Part NumberEIS-768163150GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768163150GPTR13
Related Links7681631, 768163150GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768163150GPTR13 Details Description
Related parts for 768163150GPTR13
RES SMD 249 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 3.96MM STR TIN datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf