CTS Electronic Components 768163271GPTR13
768163271GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768163271GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 270 OHM 16SOIC
Datasheet Download
768163271GPTR13.pdf
Availability of 768163271GPTR13
QUANTITY
768163271GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768163271GPTR13
Internal Part NumberEIS-768163271GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)270
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768163271GPTR13
Related Links7681632, 768163271GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768163271GPTR13 Details Description
Related parts for 768163271GPTR13
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 25 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
IC MCU SENSOR TOUCH/PROX 8UFDFPN datasheet.pdf
RES 680 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
AC 5C 1#8 4#4 PIN PLUG datasheet.pdf
PLUG 12A 3POS datasheet.pdf