CTS Electronic Components 768163684GP
768163684GP picture photo
Mfg. Part Number
768163684GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 680K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768163684GP.pdf
Availability of 768163684GP
QUANTITY
768163684GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768163684GP
Internal Part NumberEIS-768163684GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76816 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package43
Series768
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768163684GP
Related Links76816, 768163684GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768163684GP Details Description
Related parts for 768163684GP
CONN HSG PLUG 2POS 7.50MM BLACK datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 40CH 108-CSPBGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf
ACS TYPE S FUSE ADAPTER 2A datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
08 SIL VERT SOCKET 8.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 435MA 600 MOHM datasheet.pdf