CTS Electronic Components 768201332GPTR13
768201332GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768201332GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 3.3K OHM 20SOIC
Datasheet Download
768201332GPTR13.pdf
Availability of 768201332GPTR13
QUANTITY
768201332GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768201332GPTR13
Internal Part NumberEIS-768201332GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768201332GPTR13
Related Links7682013, 768201332GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768201332GPTR13 Details Description
Related parts for 768201332GPTR13
BOX STEEL BLACK 8"L X 8"W datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 34.86VC SMD datasheet.pdf
VARISTOR 423V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 15A 100V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 450A DO200AA datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.2A 50.4 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 50MA 100 OHM TH datasheet.pdf
RES 24 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf