CTS Electronic Components 768201332GPTR13
768201332GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768201332GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 3.3K OHM 20SOIC
Datasheet Download
768201332GPTR13.pdf
Availability of 768201332GPTR13
QUANTITY
768201332GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768201332GPTR13
Internal Part NumberEIS-768201332GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768201332GPTR13
Related Links7682013, 768201332GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768201332GPTR13 Details Description
Related parts for 768201332GPTR13
IC XDCP 100TAP 50K 3-WIRE 8TSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 14SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 15VC SMB datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 32POS datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
LED CREE BRD MT-G2 WHITE datasheet.pdf
CONN HAN BASE 1 X 1" NPT datasheet.pdf