CTS Electronic Components 768201471GPTR13
768201471GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768201471GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 470 OHM 20SOIC
Datasheet Download
768201471GPTR13.pdf
Availability of 768201471GPTR13
QUANTITY
768201471GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768201471GPTR13
Internal Part NumberEIS-768201471GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768201471GPTR13
Related Links7682014, 768201471GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768201471GPTR13 Details Description
Related parts for 768201471GPTR13
CTRLR TEMP SSR 240V 50A AC OUT datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P2C UNSHIELDED datasheet.pdf
CABLE BNC MALE W/O BOOT 600" datasheet.pdf
CAP CER 330PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
MICRO 37C P 3" WHT FLOAT datasheet.pdf