CTS Electronic Components 768205171DPTR13
768205171DPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768205171DPTR13
Brief Description
RES NTWRK 36 RES MULT OHM 20SOIC
Datasheet Download
768205171DPTR13.pdf
Availability of 768205171DPTR13
QUANTITY
768205171DPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768205171DPTR13
Internal Part NumberEIS-768205171DPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)200, 1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors36
Number of Pins20
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768205171DPTR13
Related Links7682051, 768205171DPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768205171DPTR13 Details Description
Related parts for 768205171DPTR13
IC QUAD DIFF LINE DRVR 16SO datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 336K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.34 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS STR .100" TIN datasheet.pdf
CABLE MARKER WSM 10 0 200/PK datasheet.pdf
MODULE MOUNTING TRACK, 6 POSITIO datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf