FFF 77311-122-17LF
77311-122-17LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-122-17LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS
Datasheet Download
77311-122-17LF.pdf
Availability of 77311-122-17LF
QUANTITY
77311-122-17LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-122-17LF
Internal Part NumberEIS-77311-122-17LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.305" (7.75mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-122-17LF
Related Links77311-1, 77311-122-17LF Datasheet, FFF Distributor
77311-122-17LF Details Description
Related parts for 77311-122-17LF
TRANS PNP DARL 40V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
CODEWHEEL 2CH 400CPR 1/4" datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf