FFF 77311-122-28LF
77311-122-28LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-122-28LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77311-122-28LF.pdf
Availability of 77311-122-28LF
QUANTITY
77311-122-28LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-122-28LF
Internal Part NumberEIS-77311-122-28LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package400
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.305" (7.75mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-122-28LF
Related Links77311-1, 77311-122-28LF Datasheet, FFF Distributor
77311-122-28LF Details Description
Related parts for 77311-122-28LF
IC REG BUCK ADJ 1.5A 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 20% 1.5KVDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CONN MINI BNC PLUG 75 OHM 1=50 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
THERMOMARK INK RIBBON BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf