FFF 77311-125-02LF
77311-125-02LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-125-02LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77311-125-02LF.pdf
Availability of 77311-125-02LF
QUANTITY
77311-125-02LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-125-02LF
Internal Part NumberEIS-77311-125-02LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package1,000
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-125-02LF
Related Links77311-1, 77311-125-02LF Datasheet, FFF Distributor
77311-125-02LF Details Description
Related parts for 77311-125-02LF
HEAT SINK 27MM X 27MM X 12.5MM datasheet.pdf
RES MO 2W 0.82 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SER 4CH LP 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 48.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS datasheet.pdf
IC REG BUCK SPLIT RAIL 8SOPWRPAD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.27 OHM 5% 50W datasheet.pdf