FFF 77311-162-36LF
77311-162-36LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-162-36LF
Brief Description
CONN HEADER 36POS VERT .100 30AU
Datasheet Download
77311-162-36LF.pdf
Availability of 77311-162-36LF
QUANTITY
77311-162-36LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-162-36LF
Internal Part NumberEIS-77311-162-36LF
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.531" (13.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-162-36LF
Related Links77311-1, 77311-162-36LF Datasheet, FFF Distributor
77311-162-36LF Details Description
Related parts for 77311-162-36LF
RES SMD 137 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.26KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A TO252-5 datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.2NS 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 12A 5DFN datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
LED SUP CC/CV AC/DC 13-24V 4.17A datasheet.pdf