FFF 77311-427-14LF
77311-427-14LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-427-14LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77311-427-14LF.pdf
Availability of 77311-427-14LF
QUANTITY
77311-427-14LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-427-14LF
Internal Part NumberEIS-77311-427-14LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package400
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.260" (6.60mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-427-14LF
Related Links77311-4, 77311-427-14LF Datasheet, FFF Distributor
77311-427-14LF Details Description
Related parts for 77311-427-14LF
RES 5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 4VWM SSMINI3 datasheet.pdf
ADAPTER DIMM TO 32-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.05KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 18K OHM 0404 datasheet.pdf
LED PSUEDO WHITE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
21+21 DIL PIN HDR datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf