FFF 77311-801-25LF
77311-801-25LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-801-25LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77311-801-25LF.pdf
Availability of 77311-801-25LF
QUANTITY
77311-801-25LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-801-25LF
Internal Part NumberEIS-77311-801-25LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package300
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-801-25LF
Related Links77311-8, 77311-801-25LF Datasheet, FFF Distributor
77311-801-25LF Details Description
Related parts for 77311-801-25LF
RES SMD 442 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 48-QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
G2 SOFT WHITE BAR LIGHT 80MM X datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf