FFF 77311-824-35LF
77311-824-35LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-824-35LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77311-824-35LF.pdf
Availability of 77311-824-35LF
QUANTITY
77311-824-35LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-824-35LF
Internal Part NumberEIS-77311-824-35LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package400
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.266" (6.75mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-824-35LF
Related Links77311-8, 77311-824-35LF Datasheet, FFF Distributor
77311-824-35LF Details Description
Related parts for 77311-824-35LF
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 50V SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 4WLCSP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 500V 63A DIN RAIL datasheet.pdf
IC CTLR SR SYNC RECT LLC 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 3.5K OHM 75W datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 11CK datasheet.pdf