FFF 77311-827-19LF
77311-827-19LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-827-19LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77311-827-19LF.pdf
Availability of 77311-827-19LF
QUANTITY
77311-827-19LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-827-19LF
Internal Part NumberEIS-77311-827-19LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package600
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.260" (6.60mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-827-19LF
Related Links77311-8, 77311-827-19LF Datasheet, FFF Distributor
77311-827-19LF Details Description
Related parts for 77311-827-19LF
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 10POS TIN PCB datasheet.pdf
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 13MM datasheet.pdf
CABLE TIE 18 LB 3.93" WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
SENSOR HUMIDIDTY 1=STRIP OF 5PCS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf