FFF 77311-839-36LF
77311-839-36LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-839-36LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
77311-839-36LF.pdf
Availability of 77311-839-36LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
77311-839-36LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-839-36LF
Internal Part NumberEIS-77311-839-36LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.441" (11.20mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-839-36LF
Related Links77311-8, 77311-839-36LF Datasheet, FFF Distributor
77311-839-36LF Details Description
Related parts for 77311-839-36LF
HOLDER BATTERY 1CELL 9V ALUM datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 16V SOT363 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION TPMS 315MHZ datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT CLEAR datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
63306T112 TERM BASE & TRACK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 280W datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 SOLID ST 24VDC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 15VOUT 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 2W DO204AL datasheet.pdf