FFF 77313-101-60LF
77313-101-60LF picture photo
Mfg. Part Number
77313-101-60LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77313-101-60LF.pdf
Availability of 77313-101-60LF
QUANTITY
77313-101-60LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77313-101-60LF
Internal Part NumberEIS-77313-101-60LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions60
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77313-101-60LF
Related Links77313-1, 77313-101-60LF Datasheet, FFF Distributor
77313-101-60LF Details Description
Related parts for 77313-101-60LF
IC VCO PLL/SYNTH 2175MHZ SMD datasheet.pdf
MQS RETAINER FOR 2POS REC.HSG datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 100V 2A SOD57 datasheet.pdf
RES 402 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1600UF 20% 40V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 5W T18 datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5A 51.6 MOHM SMD datasheet.pdf