FFF 77313-120-12LF
77313-120-12LF picture photo
Mfg. Part Number
77313-120-12LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77313-120-12LF.pdf
Availability of 77313-120-12LF
QUANTITY
77313-120-12LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77313-120-12LF
Internal Part NumberEIS-77313-120-12LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.605" (15.37mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77313-120-12LF
Related Links77313-1, 77313-120-12LF Datasheet, FFF Distributor
77313-120-12LF Details Description
Related parts for 77313-120-12LF
CAP CER 0.1UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-17 AWG 0.375" (9.53mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 16UH 245MA 1.95 OHM TH datasheet.pdf
SL 3.50/02/90F 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CABLE GLAND datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 50V UMT3F datasheet.pdf