FFF 77313-122-14LF
77313-122-14LF picture photo
Mfg. Part Number
77313-122-14LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS
Datasheet Download
77313-122-14LF.pdf
Availability of 77313-122-14LF
QUANTITY
77313-122-14LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77313-122-14LF
Internal Part NumberEIS-77313-122-14LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.305" (7.75mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77313-122-14LF
Related Links77313-1, 77313-122-14LF Datasheet, FFF Distributor
77313-122-14LF Details Description
Related parts for 77313-122-14LF
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 16DIP datasheet.pdf
IC MCU 8/16BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
RECEPT WRAPOST .072"DIA .360" datasheet.pdf
CONN SPRING 47POS SNGL .350 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 16POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
IC .3A PWR DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 25C S 18" WHT NI datasheet.pdf