FFF 77313-122-40LF
77313-122-40LF picture photo
Mfg. Part Number
77313-122-40LF
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 40POS
Datasheet Download
77313-122-40LF.pdf
Availability of 77313-122-40LF
QUANTITY
77313-122-40LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77313-122-40LF
Internal Part NumberEIS-77313-122-40LF
Featured ProductMezzSelect
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.305" (7.75mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77313-122-40LF
Related Links77313-1, 77313-122-40LF Datasheet, FFF Distributor
77313-122-40LF Details Description
Related parts for 77313-122-40LF
LABEL S LAM DM TED WHT 1.5X.75" datasheet.pdf
PROTECT HEADER RT ANG 24 CONTACT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 550MA 480 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE 7COND 28AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 15XXNM SFP+ LC datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
TIP INSULATOR GREY 5MM datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf