FFF 77313-801-22LF
77313-801-22LF picture photo
Mfg. Part Number
77313-801-22LF
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS
Datasheet Download
77313-801-22LF.pdf
Availability of 77313-801-22LF
QUANTITY
77313-801-22LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77313-801-22LF
Internal Part NumberEIS-77313-801-22LF
Featured ProductMezzSelect
Standard Package200
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77313-801-22LF
Related Links77313-8, 77313-801-22LF Datasheet, FFF Distributor
77313-801-22LF Details Description
Related parts for 77313-801-22LF
ROUND SPACER NYLON 15/16" datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .050" STR GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC LI+ CHARGER DUAL-IN 16-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf