FFF 77313-802-20LF
77313-802-20LF picture photo
Mfg. Part Number
77313-802-20LF
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 20POS
Datasheet Download
77313-802-20LF.pdf
Availability of 77313-802-20LF
QUANTITY
77313-802-20LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77313-802-20LF
Internal Part NumberEIS-77313-802-20LF
Featured ProductMezzSelect
Standard Package200
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77313-802-20LF
Related Links77313-8, 77313-802-20LF Datasheet, FFF Distributor
77313-802-20LF Details Description
Related parts for 77313-802-20LF
CIR BRKR 100MA 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.35PF 25V 0402 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 4.38V SC-70 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TSOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf