FFF 77313-818-12LF
77313-818-12LF picture photo
Mfg. Part Number
77313-818-12LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77313-818-12LF.pdf
Availability of 77313-818-12LF
QUANTITY
77313-818-12LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77313-818-12LF
Internal Part NumberEIS-77313-818-12LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77313-818-12LF
Related Links77313-8, 77313-818-12LF Datasheet, FFF Distributor
77313-818-12LF Details Description
Related parts for 77313-818-12LF
RES 130K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 450V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 30.77VC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.2A 5SOT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.049" (1.25mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS 1.27MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1W DO204AL datasheet.pdf