FFF 77313-824-72LF
77313-824-72LF picture photo
Mfg. Part Number
77313-824-72LF
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS
Datasheet Download
77313-824-72LF.pdf
Availability of 77313-824-72LF
QUANTITY
77313-824-72LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77313-824-72LF
Internal Part NumberEIS-77313-824-72LF
Featured ProductMezzSelect
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions72
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.266" (6.75mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77313-824-72LF
Related Links77313-8, 77313-824-72LF Datasheet, FFF Distributor
77313-824-72LF Details Description
Related parts for 77313-824-72LF
FIXED IND 270UH 570MA 970 MOHM datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.5W SOT563 datasheet.pdf
IC POWER INTERFACE SW 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 4A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HARDWARE datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
ASSY RECT 400MA 15KV STD REC datasheet.pdf