FFF 77317-403-52LF
77317-403-52LF picture photo
Mfg. Part Number
77317-403-52LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77317-403-52LF.pdf
Availability of 77317-403-52LF
QUANTITY
77317-403-52LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77317-403-52LF
Internal Part NumberEIS-77317-403-52LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
Standard Package300
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions52
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77317-403-52LF
Related Links77317-4, 77317-403-52LF Datasheet, FFF Distributor
77317-403-52LF Details Description
Related parts for 77317-403-52LF
RES ARRAY 6 RES 100 OHM 12SRT datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 100PPM datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP MICA 10PF 0.5PF 300V RADIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 8POS TIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR datasheet.pdf
IC HEADPHONE NOISE-CANCEL 32QFN datasheet.pdf
IGBT MOD 1200V 75A PKG W CRCT:X datasheet.pdf