NorComp 780-M15-203L011
780-M15-203L011 picture photo
Mfg. Part Number
780-M15-203L011
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup
Datasheet Download
780-M15-203L011.pdf
Availability of 780-M15-203L011
QUANTITY
780-M15-203L011 Order Process
Ship out your order
Specifications of 780-M15-203L011
Internal Part NumberEIS-780-M15-203L011
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model780-M15-203Lxx1.pdf780-M15-203Lxx1.stp780-M15-203Lxx1.igs
Standard Package90
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line); Panel Mount
Flange FeatureBoard Side (M3)
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)780-M15-203L011
Related Links780-M15, 780-M15-203L011 Datasheet, NorComp Distributor
780-M15-203L011 Details Description
Related parts for 780-M15-203L011
CAP CER 0.012UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
Crystal 20.4800MHz 30ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf