NorComp 780-M26-213R011
780-M26-213R011 picture photo
Mfg. Part Number
780-M26-213R011
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
780-M26-213R011.pdf
Availability of 780-M26-213R011
QUANTITY
780-M26-213R011 Order Process
Ship out your order
Specifications of 780-M26-213R011
Internal Part NumberEIS-780-M26-213R011
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model780-M26-213Rxx1.pdf780-M26-213Rxx1.stp780-M26-213Rxx1.igs
Standard Package28
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions26
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A) High Density
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
Housing MaterialPolyamide (PA6T), Nylon 6T
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)780-M26-213R011
Related Links780-M26, 780-M26-213R011 Datasheet, NorComp Distributor
780-M26-213R011 Details Description
Related parts for 780-M26-213R011
FIXED IND 4.7UH 1.2A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 150V 5A TO263AB datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 40W datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 22POS datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
GLOVE MEDIUM datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf