Maxim Integrated 78Q8392LA03-28CH/F
78Q8392LA03-28CH/F picture photo
Mfg. Part Number
78Q8392LA03-28CH/F
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
TXRX 10BASE 2/5 ETH COAX 28-PLCC
Datasheet Download
78Q8392LA03-28CH/F.pdf
Availability of 78Q8392LA03-28CH/F
QUANTITY
78Q8392LA03-28CH/F Order Process
Ship out your order
Specifications of 78Q8392LA03-28CH/F
Internal Part NumberEIS-78Q8392LA03-28CH/F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesTeridian 78Q8392L Compatibility
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package38
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
PackagingTube
TypeTransceiver
ProtocolEthernet
Number of Drivers/Receivers1/1
Duplex-
Receiver Hysteresis-
Data Rate-
Voltage - Supply-10V
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC (11.51x11.51)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)78Q8392LA03-28CH/F
Related Links78Q8392LA, 78Q8392LA03-28CH/F Datasheet, Maxim Integrated Distributor
78Q8392LA03-28CH/F Details Description
Related parts for 78Q8392LA03-28CH/F
IC QUAD SPLY MONITOR POS SOT23-6 datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 13PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2.8PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 200V 5A D2PAK datasheet.pdf