FFF 79200-422HLF
79200-422HLF picture photo
Mfg. Part Number
79200-422HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
79200-422HLF.pdf
Availability of 79200-422HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
79200-422HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 79200-422HLF
Internal Part NumberEIS-79200-422HLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLBergstik Header Series 09/Apr/2012
Standard Package400
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.155" (3.94mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)79200-422HLF
Related Links79200-, 79200-422HLF Datasheet, FFF Distributor
79200-422HLF Details Description
Related parts for 79200-422HLF
RES SMD 330K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TOOL CERTI-CRIMP 26-30AWG datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 0.5A TO-92S datasheet.pdf
LED GREEN/RED 0605 SMD datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT CV/CC HV 8SOIC datasheet.pdf
HEADER 21POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 3.94MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
500 TB SP CL SQURE/HOLE datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf