Integrated Device Technology (IDT) 79RC32T355-150DHGI
79RC32T355-150DHGI picture photo
Mfg. Part Number
79RC32T355-150DHGI
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microprocessors
Brief Description
IC MPU INTERPRISE 150MHZ 208QFP
Datasheet Download
79RC32T355-150DHGI.pdf
Availability of 79RC32T355-150DHGI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
79RC32T355-150DHGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 79RC32T355-150DHGI
Internal Part NumberEIS-79RC32T355-150DHGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microprocessors
SeriesInterprise™
PackagingTray
Core ProcessorMIPS-II
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed150MHz
Co-Processors/DSP-
RAM ControllersSDRAM
Graphics AccelerationNo
Display & Interface Controllers-
Ethernet10/100 Mbps (1)
SATA-
USBUSB 1.1 (1)
Voltage - I/O2.5V, 3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Security Features-
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Additional InterfacesATM, I²C, TDM, UART
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)79RC32T355-150DHGI
Related Links79RC32T35, 79RC32T355-150DHGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
79RC32T355-150DHGI Details Description
Related parts for 79RC32T355-150DHGI
MOSFET N-CH 200V 18A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC REG MULTI CONFIG ADJ 5A TO263 datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR THS4531A datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 190MA 4 OHM TH datasheet.pdf
STNDRD TIE 4"L 18LB BLUE/RED datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf