TXC CORPORATION 7A-12.000MAAJ-T
7A-12.000MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-12.000MAAJ-T
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-12.000MAAJ-T.pdf
Availability of 7A-12.000MAAJ-T
QUANTITY
7A-12.000MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-12.000MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-7A-12.000MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-12.000MAAJ-T
Related Links7A-12.0, 7A-12.000MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-12.000MAAJ-T Details Description
Related parts for 7A-12.000MAAJ-T
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
LED 3157 REPLACEMENT GRN WTR CLR datasheet.pdf
IC RESET GEN 2.63V VTH SOT143-4 datasheet.pdf
CONN HEADER 49POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SC59 datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf