TXC CORPORATION 7A-20.000MAAJ-T
7A-20.000MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-20.000MAAJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-20.000MAAJ-T.pdf
Availability of 7A-20.000MAAJ-T
QUANTITY
7A-20.000MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-20.000MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-7A-20.000MAAJ-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-20.000MAAJ-T
Related Links7A-20.0, 7A-20.000MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-20.000MAAJ-T Details Description
Related parts for 7A-20.000MAAJ-T
ANTENNA 418MHZ PLANAR (SMT) datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP 6TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN AC PLUG STR MALE datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 16.94K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
MST BARRIER 16X18" 6.5MIL 100PK datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.45A 4WLCSP datasheet.pdf