TXC CORPORATION 7A-27.120MAAE-T
7A-27.120MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-27.120MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.1200MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-27.120MAAE-T.pdf
Availability of 7A-27.120MAAE-T
QUANTITY
7A-27.120MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-27.120MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7A-27.120MAAE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-27.120MAAE-T
Related Links7A-27.1, 7A-27.120MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-27.120MAAE-T Details Description
Related parts for 7A-27.120MAAE-T
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 115V datasheet.pdf
IC SENSOR MAGNETIC DUAL 12V SM8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 68POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 8TSSOP datasheet.pdf
IC LIU T1/J1/E1 8CH 208-TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 22A 8DFN datasheet.pdf
CONN IDC 3POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf