TXC CORPORATION 7A-27.120MAHE-T
7A-27.120MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-27.120MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.1200MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-27.120MAHE-T.pdf
Availability of 7A-27.120MAHE-T
QUANTITY
7A-27.120MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-27.120MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7A-27.120MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-27.120MAHE-T
Related Links7A-27.1, 7A-27.120MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-27.120MAHE-T Details Description
Related parts for 7A-27.120MAHE-T
CONN FFC BOTTOM 24POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
VARISTOR 354V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 100K 10UMAX datasheet.pdf
5083 APPLIANCE OUTLET 2.5A 70C datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.8A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
UMY5-3672 SAFETY MAT datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 820MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50OHM CRIMP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.0V datasheet.pdf